Новини

Всього переглядів: 87

Маленькі діти - це дуже особливі люди. Вони наче янголи. І коли приходиш у дитячий садочок, а він ще й при цьому розкішно виглядає та має надзвичайно приємну, добру та мудру завідуючу – перебувати та повертатися назад одне задоволення. Завідуюча Людмила Михайлівна Гаврилюк, людина просто надзвичайна: щира, добра, прекрасна, красива та зовсім не сувора, як малюєш собі в уяві, коли думаєш про завідуючу дитячого садочка. Ми поговорили про історію садочка, справи нині та старт нового навчального року. Матеріал пропонуємо Вашій увазі.

Історія освітньої установи: Як все починалося?
Історія садочка дуже давня і надзвичайно цікава. За сторінками наказів, які ще велися з 1 вересня 1944 року, уявіть собі, навколо була війна, коли у 1943 році тільки визволили наше місто від фашистів і уже 1 вересня 1944 року у цьому приміщенні було започатковано групу раннього віку. Це були зовсім маленькі дітки, яким було всього 2-3 тижні: мами приходили, приносили своїх малеч з ранку і самі йшли працювати, тому що всі чоловіки були на війні, був дуже жорстокий час, все таки 1944 рік. І от матусі приносили своїх немовлят, йшли на роботу, через 3 години приходили і їх годували. Так почалася історія дошкільного закладу. Дуже довгий час він був садочком саме раннього віку. Тут взагалі не було старших діток, були тільки раннього віку. Навіть були пеленальні столики. Тоді це була вимога часу. Це зараз держава дає можливість мамам до 3-ох років займатися вихованням своїх дітей. Раніше такої можливості у людей не було.

Колектив та визначні особистості навчального закладу

За всю історію працювало дуже багато чудових працівників і навіть зараз садочок згадають як “садочок Заярної”. Була така завідуюча Серафима Гаврилівна Заярна, яка дуже багато зробила для дитячого садочка і сама була авторитетною, хорошою людиною. І навіть зараз дуже багато людей асоціюють дитсадок саме з її ім’ям, вона дуже багато зробила. Людини вже 20 років як немає, але пам’ять та повага до неї жива.

Наші дні

Людмила Михайлівна Гаврилюк стала завідуючою закладу у 2011 році. Говорячи відверто, матеріально-технічна база садочку була досить низька, багато чого потрібно було зробити, починали буквально з усього: була перероблена внутрішня система водопостачання. Завдяки допомозі батьків, тому що на той час не було стільки коштів в міській раді, щоб можна було опікуватися аж настільки, як нині навчальними закладами. Саме завдяки підтримці батьків і фінансовій, і матеріальній, і фізичній було зроблено надзвичайно багато. Батьки надзвичайно багато зробили задля допомоги дошкільному закладу, скажімо, Андрій Макаров, який повністю переварив систему опалення. Інші батьки теж допомагали фізично, але він взяв на себе таку відповідальність, він займається зварювальними роботами в нашому місті і його дівчинка ходила у садочок і чоловік бачив, що дійсно є проблеми з опаленням: у зимовий період тут було прохолодно через забиті батареї, тому з радістю погодився допомогти. Була прочищена внутрішня система забезпечення теплом дитячого закладу. Підтримував заклад Олександр Воронов, до речі зараз захищає нашу країну в зоні АТО, теж дуже відкрита людина і він навіть сам приходив із запитанням “Як Вам можна допомогти?”, “Що потрібно зробити?”. Завдяки саме йому, його родині, тому що і дружина допомагала , родичі, вони прийшли і повністю зробили ремонт однієї групи. Це дуже приємно, такі люди. Теж доклав зусиль задля допомоги закладу Володимир Свідерський, який завжди відгукувався і надавав допомогу. Дуже приємно, що є такі люди в нашому місті, що у них болить душа і за місто, і за садочок. І дуже приємно що ми і досі спілкуємося з такими гарними людьми.

Фінансові питання

Зараз краще стало з фінансуванням. Міський голова Олександр Пузир дав розпорядження ще в тому році про заборону благодійних внесків в усіх навчальних закладах. І це є дуже гарний крок та правильне рішення. Якщо є можливість у міської ради дійсно опікуватися навчальними закладами, якщо є кошти, а ми знаємо що за останні два роки козятинські освітні установи отримали рекордно велике фінансування з міського бюджету. То ми бачимо результат як в даному садочку, так і по місту в цілому. Дуже багато  змінилося в навчальних закладах, скажімо, заміна вікон та даху, утеплення, ремонти фасадів, придбання меблів тощо.

Ініціатором усіх нововведень в закладах освіти був Олександр Пузир. Раніше стаття зарплати та комунальних внесків була фінансована із загального державного бюджету. Вже кілька років підряд фінансуванням дошкільних навчальних закладів займається міська рада, це кошти тільки її, місцеві ресурси. Навчальні заклади міста, школи, там теж виділяється велика частина фінансування, бо державна субвенція, яка йде на покриття зарплати власне покриває тільки цю частину видатків, а комунальні послуги, робота техпрацівників – надходження з місцевого бюджету. Тобто, це все досить значна частина витрат, велике навантаження, але слава Богу, що Олександр Пузир йде на зустріч, що він усі потреби, завдяки депутатам та старанням міського голови, усе, що потрібно, усі запити задовольняються. І це дуже приємно, дуже добре, тому що все таки діти це наше майбутнє.

Колектив сьогодні

Колектив садочку невеличкий, враховуючи, що садочок найменший у Козятині. Він нараховує всього 24 людини. Працівники з любов’ю опікуються дітками. У садочку три дошкільних групи і одна група раннього віку. Багато працівниць, які були помічниками-вихователями, але за час роботи, закінчивши педагогічний коледж, зараз вже стали працювати вихователями. Вони молоді, чудові люди і з великою радістю та душевним теплом опікуються дітками. Можна сказати, що дошкільна установа «Теремок» виховує свої кадри. І це чудово.

Новий навчальний рік

Запитую, чи є черги, це наболіле питання для багатьох батьків. Відповідь: дуже чудово, що зараз опікується саме обліком і направленням в дошкільні заклади управління освіти та спорту міської ради. Це знімає з садочка деякі навантаження і трішечки негативу, тому що хочеться взяти всіх діток, але немає такої можливості.

Добре, коли міська влада опікується, бере під своє крило дошкільний заклад. Це інвестиція грошей, часу, любові у краще що у нас є. У дітей. А це наше майбутнє, нове, прийдешнє покоління.

Дитячий садочок № 6: як все починалось?
Дитячий садочок № 6: як все починалось?
Дитячий садочок № 6: як все починалось?
Дитячий садочок № 6: як все починалось?
Дитячий садочок № 6: як все починалось?
Дитячий садочок № 6: як все починалось?