Новини

Всього переглядів: 49

При проведенні перевірок санітарного стану міста спеціалісти управління житлово-комунального господарства стикаються з проблемою, що городяни не знайомі з Правилами благоустрою міста Козятин. А тому хочеться донести інформацію до кожного жителя міста про те, що вказаний документ існує в кожному населеному місті, містить  загальнообов`язкові норми, що регулюють належне утримання та раціональне використання території міста, організацію упорядкування, охорону об`єктів благоустрою міста, за порушення яких настає відповідальність, передбачена законодавством України.   

На даний час в м. Козятині існують Правила благоустрою та утримання територій м. Козятина затверджені 15 сесією міської ради 6 скликання № 393-IV від 10.02.2012 року. Здійснюючи моніторинг найчастіших порушень, доводимо до відома мешканців, ФОПів, керівників підприємств та установ наступну інформацію:

Правилами передбачено обов'язкове:

 • укладання договорів  на вивіз твердих побутових відходів із своїх територій і приміщень з комунальним підприємством Козятинської міської ради або суб’єктами підприємницької діяльності, які стали переможцем конкурсу на право вивезення твердих побутових відходів.
 • утримання в належному стані виїздів зі своїх земельних ділянок, запобігання виносу на дорогу землі, каміння і інших матеріалів, сміття;
 • встановлення і утримання в належному стані загорожі;
 • проведення підземних робіт, складування будівельних матеріалів, насипання ґрунту на міських територіях, встановлення загорож постійні чи тимчасові на будівельні та ремонтні майданчики, будівельні риштування при ремонті фасадів будинків лише з дозволу та погодження відповідних служб міста;
 • своєчасне і якісно відновлення в місцях, де проводились роботи, благоустрій території, тверде покриття вулиць, тротуарів, внутрішніх квартальних проїздів;
 • утримання в належному стані та естетичному вигляді загорожу свого домоволодіння та фасаду будинку, прилеглої території;
 • власники собак зобов’язані утримувати собак на міцній прив’язі. Відпускати собак дозволяється тільки в закритих дворах.

                Мешканці приватної забудови повинні:

 • не допускати захаращення, самовільної забудови, руйнування водовідвідних канав та русел струмків;
 • зачищати водовідвідні канави дощової каналізації, русла струмків, які проходять по території земельної ділянки, на межах між земельними ділянками та на прилеглій до земельної ділянки території вулиці від наносів, льодових заторів, бур’янів після зими, стихійних лих, восени;

Керівники підприємств, установ, приватні підприємці зобов'язані:

 • На територіях, які прилягають до об’єктів благоустрою  на відстані 5 м від зовнішньої сторони об’єкту  підтримувати чистоту протягом всього дня і здійснювати очищення від сміття, бруду після закінчення роботи.
 • Біля кожної споруди торгівельно-побутового призначення та підприємств громадського харчування встановити урни для збору сміття біля виходів з приміщень. Урни повинні утримуватись справними, очищеними щоденно.
 • .
 • Захаращувати міські території та території свої земельних ділянок сміттям, побутовими відходами, матеріалами, відходами виробництва, бур’янами, накопиченням снігу тощо.
 • Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові харчові відходи виробництва, трави, гілля, деревини, листя, снігу тощо у не відведених для цього місцях та влаштовувати стихійні звалища.
 • Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків.
 • Розпалювати багаття, спалювати сміття і листя, відходи виробництва, тарою на територіях підприємств, організацій, установ, спортивних спорудах вулицях і тротуарах, скверах, на своїх прилеглих територіях .
 • Вивішувати різні об’яви та інформаційно-агітаційні плакати, спеціальні таблички на стінах будинків і інших спорудах, опорах вуличного освітлення, деревах, встановлювати реклами у не відведених для цього місцях. Відповідальність за самовільне обклеювання споруд, стовпів, опор та інших не відведених для цього місць оголошеннями, плакатами, рекламами та іншими довідковими матеріалами або інформацією на рівні з розповсюджувачем несе рекламодавець
 • Споруджувати, встановлювати малі архітектурні форми без відповідного на це дозволу.
 • Самовільно, без дозволу власника (землекористувача) засаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони та городи, якщо таке не передбачалося проектом благоустрою і суперечить будівельним нормам і правилам.
 • Самовільно виконувати порубки чи пошкодження дерев, кущів, газонів, квітників на територіях міста.
 • Проводити всі види будівельних, монтажних та ремонтних робіт без дозволу управління житлово-комунального господарства міської ради.

     Зауважуємо на тому, що Правила благоустрою розроблені на підставі діючого законодавства. За ігнорування Правил благоустрою та утримання територій м. Козятина, невиконання пропозицій порушник притягується до адміністративної відповідальності.

      ст.152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» передбачає накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Благоустрій міста – це спільна справа усіх козятинчан
Благоустрій міста – це спільна справа усіх козятинчан
Благоустрій міста – це спільна справа усіх козятинчан
Благоустрій міста – це спільна справа усіх козятинчан