Новини

Всього переглядів: 740

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.

День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Українська вишиванка - це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

У третій четвер травня всі українці на знак єдності вдягаються у вишиванки. У 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.

Сьогодні Козятинська громада долучилася до свята та одягла вишиванки.Святково вбрані прийшли на роботу працівники міської ради та міських установ - лікарні, Центру первинної медико-санітарної допомоги, територіального центру соціального обслуговування.

Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. І в наших з вами силах поширювати їх та розповідати про них усім.

Це свято покликане зберегти вишиту сорочку як матеріальну та духовну спадщину нашого народу. Вишиванку творять з любов'ю, вкладаючи у кожен візерунок певний смисл, щирі думки і душу. У вишивальниць є багато традицій і обрядів перед власне процесом вишивання, тому що це - особлива творчість, у якій передається наша українська краса, наша душа. 

Вишита сорочка - свого роду оберіг, символ здоров’я, добробуту та краси, щасливої долі й родової пам'яті, любові та святковості. Коли говорять, що людина народилася в сорочці, мають на увазі, що це - щаслива людина.  

Вітаємо усіх із цим днем та бажаємо, щоб українська вишиванка щодня охороняла та благословляла на щасливе та мирне життя!

 

Бережи українське – одягни вишиванку
Бережи українське – одягни вишиванку
Бережи українське – одягни вишиванку
Бережи українське – одягни вишиванку
Бережи українське – одягни вишиванку
Бережи українське – одягни вишиванку