Перейти до головного меню Перейти до основного вмісту Перейти до нижнього колонтитула

Анонс

Як зменшити тариф на житлові послуги та як обрати форму управління багатоквартирним будинком

У відповідності до Закону України від 09.11.2017 року № 2189 «Про житлово-комунальні послуги», який вводиться в дію з 01 травня 2019 року, мешканці кожного багатоквартирного будинку повинні обрати форму управління будинком. Адже саме співвласники повинні нести відповідальність за стан свого будинку та його майбутнє.

     За ст. 9 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управління багатоквартирним будинком здійснюють його співвласники. Форму цього управління обирають самі співвласники на загальних зборах. Передбачено наступні форми управління будинку:

  1. Управління співвласниками (самостійно) - тобто всі питання, які виникають під час експлуатації будинку, його ремонту, прибирання прибудинкової території, величину тарифу та інше вирішуються спільно всіма мешканцями будинку.
  2. Управління управителем (керуюча компанія) - фізична особа-підприємець або приватна фірма. Є прибутковою організацією. Всі питання, які виникають під час експлуатації будинку та прибудинкової території вирішуються Управителем на підставі договору із співвласниками цього будинку. Основна функція управителя – забезпечити належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб, належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території. Ціну на послуги з управління визначатимуть мешканці разом з управителем на етапі укладання договору. За утримання будинку мешканцям доведеться платити більше, оскільки туди увійде і зарплата управителя та кошти на капітальний ремонт вашого будинку.  Обрати управителя можна двома способами:

1. Через конкурс оголошений міською радою.

2. Заключити індивідуальний договір між співвласниками та управителем. Даний спосіб є пріоритетним, так як співвласник особисто обирає перелік послуг, а також періодичність виконання даних послуг з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території таким чином тариф на житлові послуги врази менший ніж на конкурсній основі.

  1. Створення ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) – є юридичною особою, створеною власниками квартир у відповідності до ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» для утримання і використання спільного майна. Для ухвалення такого рішення необхідно щоб «за» було понад 50% голосів співвласників будинку. ОСББ – неприбуткова організація.

За інформацією звертатися в управління житлово – комунального господарства міської ради вул. Грушевського, 23 каб.13 , тел. 2-02-08 або в ПК «Управляюча компанія» вул. Незалежності, 31  тел.  2-00-98

 

У місті через карантин спортивні та дитячі майданчики закриті

для дітей та всіх городян

Закрити на території міста всі дитячі та спортивні майданчики, доручити керівникам управління освіти та спорту (Касаткіна О.Ю.), відділу культури (Рибінська С.Ф.), КП «Управляюча компанія» (Шевчук О.П.),  ОСББ, іншим балансоутримувачам та відповідальним особам забезпечити встановлення інформаційних знаків, табличок, обмежувальних стрічок про закриття майданчиків на період карантину, а Козятинському відділенню поліції Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області (Андрущак Р.Л.)  проводити періодичні перевірки майданчиків на предмет виконання цього рішення, - йдеться в рішенні позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації (протокол №12 від 30.03.2020 р).

Банер - Президент України
Банер - Урядовий портал
Банер - ВР України
Банер - Урядова телефонна "Гаряча лінія"
Банер - Асоціація міст України